Vi som arbetar på Min Skola Östermalm

Vårt arbetslag består av specialpedagog, lärare, yrkeslärare och elevassistenter. Skolhälsovården bedrivs av Skolhälsan. Skolan anlitar regelbundet kurator för konsultation, handledning och elevsamtal.

Rektor: Birgitta Krantz |

Birgitta Krantz : Rektor

Birgitta Krantz

Rektor

08-400 510 40
birgitta.krantz@min-skola.se
Mathias Qvarnström : Biträdande rektor/SYV

Mathias Qvarnström

Biträdande rektor/SYV

073-522 74 44
mathias.qvarnstrom@min-skola.se
Emelie Wikman : Speciallärare/lärare

Emelie Wikman

Speciallärare/lärare


emelie.wikman@min-skola.se
Helena Palmquist : Lärare

Helena Palmquist

Lärare


helena.palmquist@min-skola.se
Kristina Backman : Lärare

Kristina Backman

Lärare


kristina.backman@min-skola.se
Kristine Wiman : Elevassistent

Kristine Wiman

Elevassistent

08-400 289 50
kristine.wiman@min-skola.se
Romina Zolgharnian : Elevassistent

Romina Zolgharnian

Elevassistent

08-400 289 50
romina.zolgharnian@min-skola.se
Sandra Wernström : Yrkeslärare

Sandra Wernström

Yrkeslärare


sandra.wernstrom@min-skola.se
Simon Ring : Elevassistent

Simon Ring

Elevassistent

08-400 289 50
simon.ring@min-skola.se